Erdoğan: Bağdadi’nin hanımını yakaladık

img

ANKARA - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD tarafından öldürülen DAİŞ lideri Ebu Bekir el Bağdadi'nin eşini yakalandıklarını duyurdu.

 
Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin 70. Yıl Kutlama Töreni’ne katılan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, geçtiğimiz ay sonu ABD ve QSD güçlerinin ortak operasyonu ile İdlib’in Türkiye sınırı yakınında öldürülen DAİŞ lideri Ebu Bekir el Bağdadi'nin eşini yakaladıklarını açıkladı. 
 
Erdoğan, "Biz de Bağdadi’nin hanımını yakaladık ama ABD gibi yaygara yapmadık. Kız kardeşi ve eniştesini de Suriye tarafında yakaladık" açıklamasında bulundu.
 
‘İMAM HATİPLERE ÖĞRETMEN BULAKTA ZORLANIYORUZ’
 
Konuşmasının devamında İmam Hatip okulları için öğretmen bulmakta sıkıntı çektiklerini belirten Erdoğan, “Milletimizin gönlünde yerinin olduğunu bildiğim bu kurumların geliştirilmesi için çalışacağız. Bir İmam Hatip’li olarak çocuklarımın İmam Hatip kapısında neler çektiğini gördüm. Rabbim tekrarını bize göstermesin. Ben bir büyüğünüz olarak sizlere ricada bulunacağım. Niçin ilahiyat mezunları gerek İmam Hatip okullarında öğretmenlik için görev almada tereddütler yaşarlar” ifadelerini kullandı.
 
‘DİNDAR GENÇLİK BİLECEK Kİ ALKOL GÜNAH’
 
Erdoğan açıklamasının devamında şunları söyledi: “Ben bu mevcut durumu altüst edecek gençleri görüyorum. Nereden geldik nereye. Öyleyse şimdi biz dindar bir gençlik dedim, bana imam hatipliler bile saldırdı, sözde köşe yazarı. Bugün yine aynısı söylüyorum. İnşallah dindar bir nesil sizin ellerinizde yetişecek. Bunu başardığımız takdirde tinercisini Allah'ın izni ile görmeyiz ya da minimize ederiz. Alkolikleri görmeyiz. Dindar gençlik bilecek ki alkol günah.”