Nusaybin ve Derik'te mazbatalar alındı

img

MARDİN - Nusaybin ve Derik'te HDP'li belediye eşbaşkanları halkla birlikte belediyeyi devraldı. Eşbaşkanlar, kenti halkla birlikte yönetme sözü verdi.

31 Mart yerel seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) rekor oyla kazandığı Nusaybin Belediyesi eşbaşkanları Semire Nergis ve Ferhat Kut ile belediye meclis üyeleri mazbatalarını aldı. Nusaybin Adliyesi'ne gelerek, ilçe seçim kurulundan mazbatalarını alan eşbaşkanlar Nergis ve Kut, adliye binası önünde açıklama yaptı.AKP'nin itirazı nedeniyle mazbatalarını gecikmeli aldıklarını dile getiren Eşbaşkan Nergis, bütün Nusaybin halkına teşekkür etti. Nergis, belediyeyi birlikte yönetmek için gerekli adımları atacaklarını söyledi. Açıklama ardından eşbaşkanlar beraberlerindeki heyetle birlikte parti binasından belediyeye geçti. 
 
Belediye önünde yüzlerce kişi bir araya gelirken Eşbaşkan Ferhat Kut da kenti halkla birlikte yöneteceklerini söyleyerek personelin de ayrım yapmadan halka hizmet etmesi gerektiğinin altını çizdi. Eşbaşkanlar, görevi eski eşbaşkan Cengiz Kök'ten devraldı.  
 
DERİK'TE DE BELEDİYE DEVRALINDI
 
Öte yandan HDP'li Derik Belediye Eşbaşkanları Mülkiye Esmez ve Mehmet Şerif Kıran da mazbatalarını alarak, belediyeyi devraldı. Belediyeyi devralan eşbaşkanlar ilçeyi halkla birlikte yöneteceklerini söyledi.