‘Bedeli ne olursa olsun açlık grevini sürdüreceğiz’

img

İZMİR - Şakran 2 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde 111 gündür açlık grevinde olan Yakup Güneş, “Bedeli ne olursa olsun tecrit kalkana kadar açlık grevini sürdüreceğiz” dedi. 

 
İmralı tecridine karşı İzmir’in Aliağa ilçesindeki Şakran 2 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde 26 Aralık’tan bu yana 111 gündür açlık grevinde olan Yakup Güneş (26), cezaevlerinde ölümlerin yaşanmaması için kamuoyuna duyarlılık çağrısı yaptı. 
 
Güneş, ailesi aracılığıyla gönderdiği mesajda şunları söyledi: “26 Aralık’tan bu yana açlık grevindeyim. 16 buçuk kilo kaybım var. Mide krampları ve ellerimde titremeler mevcut. Ellerimde aşırı soğukluk var ve okuma yaparak kendimizi dinç tutuyoruz. Önceki günlerde basına ve ailelerimize hayat hikayelerimizi anlatan mektuplar yazdık. Fakat cezaevi idaresi mektuplarımıza el koydu. Amaçları süreçle ilgili ve içerideki durumlarımızı engellemek. Bedeli ne olursa olsun tecrit kalkana kadar açlık grevini sürdüreceğiz. Daha fazla ölümler yaşanmadan kamuoyunu açlık grevlerine duyarlı olmaya çağırıyoruz. Herkes elindeki kitapları cezaevlerine göndersin. Bizim, kitaplara ve okumaya ihtiyacımız var.”