Federal Kürdistan Bölgesi Seyahat Acenteleri DTSO’yu ziyaret etti

DİYARBAKIR – IKBY Seyahat Acenteleri DTSO’yu “Diyarbakır Turizm Tanıtımı” programı kapsamında ziyaret ederek, ortak iş birliğin geliştirilmesi için toplantı düzenlendi.
 
Federal Kürdistan Bölgesi Seyahat Acenteleri, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odasına bağlı Turizm Komisyonunu “Diyarbakır Turizm Tanıtımı” programı kapsamında ziyaret etti. 
 
DTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal Avşar, yönetime geldikleri günden beri turizmin gelişmesin önemsediklerini belirterek, kendilerine yakın bölge olan Federal Kürdistan Bölgesi ile karşılıklı turizmin gelişmesi için çaba içerisinde olduklarını söyledi. Bu vesileyle bölgeye birkaç sefer gidiş gelişlerinin olduğunu belirten Avşar, “Bunun sonucunda bu tarz toplantılar alınma kararı aldık. Bu toplantılar ileriye dönük turizmin canlanmasına büyük katkı sunacağına inanıyoruz. Bölge ile aynı dili aynı kültürü aynı inancı paylaşıyoruz. Bundan dolayı karşılıklı turizmin geliştirilmesi için gereken çalışmaları yapıyoruz ve bu çalışmaları çok önemsiyoruz. Son ziyaretimizde yetkililere şunu önermiştik; Federal Kürdistan Bölgesi'nin turizmi ile alakalı Diyarbakır’da reklam billboardlarına asıp tanıtmayı önerdik. Aynı şekilde Diyarbakır turizmi ile ilgili orada reklam yapılması için öneri sunduk” dedi.